Ben Greenfield – Beyond Training

Beyond TrainingBeyond Training Ben Greenfield

Autor: Ben Greenfield

Chcete vědět, jak sportovat pro zdraví a ne na jeho úkor? Jak sportem strávit méně času a být více fit? Jak vyladit své tělo tak, aby snadno regenerovalo i náročné tréninky? Pak se pusťte s Benem Greenfieldem za hranice tréninku.

Kdo je to Ben Greenfield? V současné době je uznáván jako jeden z největších expertů na fitness, triatlon, výživu a metabolismus v Americe. Je to nadšenec do sportu a zdraví. Nejnovější vědecké poznatky a vychytávky testuje na sobě a řadě hobíků i profesionálních atletů, kterým pomáhá optimalizovat výkonnost a udržet dlouhodobé zdraví.

Autor knihu Beyond Training rozdělil do pěti částí. Věnuje se zvlášť fitness, regeneraci, výživě, životnímu stylu a mozku. Každá část je plná tipů a praktických rad, které budete schopni snadno aplikovat. Dovíte se, co, jak a proč funguje. Které ze zaběhaných „pravd“ o trénování jsou jen mýty a mnoho dalšího.

beyond training bookNejvíce mě zaujala první část „Fitness“. Zejména proto, že má potenciál člověku změnit přístup ke sportu o 180°. Autor ukazuje, že čím více aerobního tréninku, tím více zdraví, není pravdivé tvrzení. Doporučuje tzv. HIIT, což je intervalový trénink za vysoké intenzity. Nejenže zabere méně času, dá se s ním dosáhnout stejných výsledků, ale ještě se díky takovému přístupu vyhnete řadě zdravotních problémů. K tomu přidává řadu doporučení, jak si takový tréninkový plán sestavit a čím jej doplnit, aby tělo fungovalo a nebylo přetěžované. V části o regeneraci se dozvíte, co všechno použít k rychlejšímu zotavení, jak si zajistit opravdu kvalitní spánek a jak se vyhnout přetrénování. Třetí část vás naučí, jak se správně stravovat v tréninku i při závodě. Která jídla vám mohou výkonnost snižovat a která naopak přispějí regeneraci. Poslední dvě části dokreslují mozaiku moderního sportovce. Dostanete tipy, jak efektivně zakomponovat sport do rodinného a společenského života, jak odstranit ze svého domova vše zdraví škodlivé a také, jak udržet svou mentální kondici na špičkové úrovni. Název opravdu nelže, dostanete se za hranice tréninku, neboli “Beyond Training”.

Ben v knize doporučuje to, co sám odzkoušel, a chápu, že ho to živí, ale přišlo mi, že sekcí podobných reklamě na nové boty v běžeckém časopise bylo příliš. Pokud překonáte i fakt, že Beyond Training je spíše encyklopedie než čtivá kniha, tak budete mít doma téměř nevyčerpatelnou studnici tipů a triků pro váš trénink a zdraví.

Pro koho kniha je?

Beyond Tryining je pro každého, kdo rád sportuje a zajímá ho, jak to dělat co nejefektivněji a s pozitivním dopadem na zdraví. Něco nového se dozví snad úplně každý, začátečník i profesionál.

Beyond Training: Mastering Endurance, Health and Life

BenGreenfieldFitness.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..